Image

Дивовижні факти про Чорне море.

Важко уявити, що 8000 років тому, Чорне море було гігантським прісноводним озером, схожим на Каспійське море. Коли потужний землетрус розколов сушу, утворилася протока Босфор у Туреччині. Вона з'єднала озеро з Середземним морем. І ось тоді, сюди ринули потоки морської, солоної води.

Дивовижні факти про Чорне море.

  •  Чорне море вперше згадується в документах V століття до нашої ери. Ясон та аргонавти саме по Чорному морю йшли до Колхіди за золотим руном. 
  • Давньогрецька назва моря - Понт Аксинський, що означає «Негостинне море». Море було назване так через труднощі з навігацією. Пізніше, після вдалого освоєння берегів грецькими колоністами, море стало називатися Понтом Евксинським («Гостинне море»). 
  • Особливістю Чорного моря є повна (за винятком деяких бактерій) відсутність життя на глибинах понад 150-200 м. Річ у тому, що глибинні шари Чорного моря насичені сірководнем. Сам сірководень у Чорному морі з'явився в результаті загибелі всього живого в ньому через злиття  з Середземним морем. 
  • Є цікава версія, що море назвали Чорним через жахливі шторми, під час яких вода в морі темніє. Хоча, це буває дуже рідко. 
  • Чорне море омиває береги України, Румунії, Болгарії, Росії, Туреччини і Грузії.

Категорія: Факти Теги: #Факти

Вибір редактора

Image

Уникальные свойства меда

Мёд является одним из наиболее уникальных продуктов по своим свойствам. Ещё в древние времена были описаны его магические особенности. Исследователи чрезвычайно

Підписатись

Підпишись якщо хочеш отримувати самі популярні пости на свою пошту. Тільки саме популярне та актуальне.