Image

Як отримати користь з будь якої важкої ситуації?

«Труднощі приходять не для того, щоб перешкодити, а для того, щоб навчити!» - Підбадьорює Наполеон Хілл у книзі «Думай і багатій». Труднощі, трагедії, програші - це всього лише частина нашого життя.

Як же можна виграти в цій Грі - з дуже великої літери? Отже, прийшла біда. Що відчуває звичайна, «нормальна» людина, потрапивши у важку ситуацію? Сум'яття, відчуття безпорадності. Просто паралізує думка: «Ну чому це трапилося саме зі мною? Чому я такий нещасливий (нещаслива)» На думку психологів, 90 % людей не просто зазнають поразки у важких ситуаціях - вони здаються. Просто опускають руки і перестають що-небудь робити.

Напевно, для людської натури природно звинувачувати інших людей і «непереборні обставини» і... нічого при цьому не робити. Обставини - то «непереборні». Нити, до речі, набагато легше, ніж, зціпивши зуби, перемелювати ці «непереборні обставини». А то й повертати навіть найнесприятливіші ситуації на свою користь.

Життя, звичайно, жорстокий вчитель. Але, коли ми засвоюємо його уроки, воно стає нам вірним другом. Адже це наше власне життя ! Але лише деякі люди, дуже малий відсоток, використовують біди і труднощі для того, щоб стати сильніше, поліпшити своє власне життя. Адже в саме в такому подоланні накопичується досвід, і згодом аналогічна проблема вирішується зазвичай просто автоматично.

Як увійти до їх числа?

Це дуже непросто. Будь-яка наша автоматична дія є умовним рефлексом - це програма, яка запускається автоматично. Що не є гуд... Але дуже великий гуд в тому, що таку програму можна змінити, замістити одну програму реагування на зовнішні умови, на іншу.

Отже, починаємо замінювати.

Що ж потрібно робити, щоб важка ситуація стала сходинкою до більш яскравого, щасливого, більш насиченого життя? Коли не доводиться «ховатися в нірку» від будь-якої нестандартної ситуації. Головне - не вішати ніс, дивитися в майбутнє з оптимізмом. Наберіться мужності взяти на себе відповідальність за розв'язання проблеми. Без цього почуття - відповідальності за свої власні рішення - не будуть ефективні всі інші кроки.

1. Змиритися з неминучим. Проблема вже прийшла. Горювати вже пізно. Треба вирішувати задачу. Приклад : нерозділене кохання. Замість того щоб займатися «самоїдством», спробуйте відволіктися і розпочати пошук нового партнера.

2. Оцінити ситуацію. Виявити (поки приблизно) причини, прикинути наслідки. Передбачити найгірший підсумок розвитку ситуації. Наскільки він страшний? І чи страшний взагалі? Приклад : несподіване звільнення. Що може бути найстрашнішим підсумком цього?

3. Скласти план розв'язання проблеми. Що необхідно зробити зараз, негайно, а що потім, причому передбачити кілька сценаріїв розвитку ситуації. Альтернативи завжди є. Приклад : несподіване звільнення. Вирішуємо, яку нову роботу ви хочете отримати, розмір зарплати та інші параметри (наприклад, віддаленість від будинку), пишемо план пошуку роботи. Далі - просто виконуємо план.

4. Прикинути, яку користь можна отримати з цієї ситуації. Як її, цю користь, максимізувати. Те, що якась вигода в тій неприємній ситуації все-таки є, повинно прийматися на віру як аксіома (щось непорушне і незаперечне). Приклад : важка хвороба. Я, наприклад, використовував майже 8 місяців вимушеної бездіяльності для того, щоб вивчити те, що мені було шалено цікаво, але на що завжди бракувало часу.

5. Подумати, хто може допомогти вам в цій ситуації. Порадою, грошима, іншими ресурсами. Приклад : підходить термін виплати по кредиту, а у вас немає потрібної суми. Обдзвонюємо родичів, друзів, знайомих, хто міг би зайняти грошей на час, поки вони у вас з'являться.

6. Провести глибокий аналіз ситуації. Причини, наслідки. Що потрібно зробити, щоб Це більше не повторилося? Приклад : провалений іспит. Що послужило причиною, і як зробити, щоб на інші іспити ви з'явилися всебічно підготовленими? А якщо провали йдуть один за іншим? Може, тоді пошукати іншу область докладання своїх особистих талантів?

Категорія: Факти Теги: #Факти

Вибір редактора

Image

Цікаві факти про весну.

Весна завжди вважалася чарівною порою року, і це не випадково, адже в цей час в людині відкриваються нові можливості, загострюється інтуїція і багато подій набув

Підписатись

Підпишись якщо хочеш отримувати самі популярні пости на свою пошту. Тільки саме популярне та актуальне.